Ukłucia podczas czyszczenia kanałów zębów

Witam! W trakcie leczenia kanałowego zęba parę razy poczułem dość silne ukłucia w trakcie czyszczenia kanalików. Ząb był znieczulony i w trakcie jego "otwierania" nie czułem nic. Czy takie ukłucia to normalne przy tym leczeniu, czy też wskazują może na to, że doktor "wkręcał" się zbyt głęboko. Pozdrawiam

Czasami zdarza się, że pacjent czuje ukłucia. Może to być objaw przejścia przez wierzchołek zęba i podrażnienia struktur znajdujących się wokół zęba ( ozębnej), czasami też są pozostałości miazgi w kanałach, które próbując usunąć również mogą dolegliwości bólowe.

Witam,
Na ogół leczenie kanałowe jest całkowicie bezbolesne , jednak czasami( szczególnie podczas leczenia zęba w stanie zapalnym) , w trakcie usuwania nerwu i w początkowej fazie opracowywania kanałów pacjent może odczuwać wrażliwość i niewielki ból.Dolegliwości mogą utrzymywać się przez kilka dni , jednak przy prawidłowo wykonanym leczeniu powinny ustąpić całkowicie.
Pozdrawiam.