Ukłucia serca i wrażenia omdlenia u 22-latka

Jestem zawodowym kierowcą od roku. Mam 22 lata. Od jakiegoś czasu towarzyszą mi ukłucia serca kilkanaście razy dziennie, dziwne bóle na tej samej wysokości lecz po prawej stronie. Ukłucia nie raz są delikatne a nie raz mocniejsze, że poczuwam uderzające ciepło i wrażenie omdlenia. Wraz z tymi bólami jest jeszcze uczucie jakby mnie ktoś dusił nie mogę zrobić pełnego oddechu i cieżko mi oddychać . Dodam rownież że zdaża mi się nad użyć alkoholu jak i również palę papierosy. Czy to coś poważnego ??

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Objawy mogą być spowodowane uciskiem na korzenie nerwowe (od kręgosłupa) lub sugerować rozpoznanie nerwicy (być związane ze stanem emocjonalnym). Proponuję zgłosić się do swojego lekarza celem badania.