Ukłucie w sercu, prąd w lewej ręce, co może być przyczyną?

Wiek: 21 lat, kobieta. Od kilku miesięcy, co jakiś czas (sporadycznie) zdarza mi się czuć przez kilka-kilkanaście sekund bardzo silne ukłucie w klatce piersiowej - w okolicy lewej piersi, zdarza mi się to zazwyczaj, gdy znajdę się w pozycji leżącej. Często mam też wtedy wrażenie, jakby „prąd kopnął” lewą rękę - taki impuls (podobne uczucie jest, gdy np. człowiek się uderzy w łokieć, jakby prąd przebiegł). Ostatnio jednak miałam taki moment, już dla mnie niepokojący - gdy położyłam się poczytać książkę – poczułam, jakby uderzyła mnie nagle silna fala gorąca, nie do końca wiedziałam, co się dzieje dookoła mnie. Trwało to krótko, bardzo szybko biło mi po tym serce, czułam nagłe osłabienie, przyznam, że się przestraszyłam, nigdy nie zdarzyło mi się takie „uderzenie fali gorąca” od strony klatki piersiowej. Czy to w moim wieku jest normalne? Co może być przyczyną mojego samopoczucia? Dodam, że na co dzień czuję się dobrze, normalnie uczę się, chodzę do znajomych, robię zakupy itp. Dziękuję z góry za odpowiedź, E.

Witam serdecznie,
takie niespecyficzne dolegliwości w klatce piersiowej mogą mieć bardzo różne podłoże.
Należy w pierwszej kolejności wykluczyć zaburzenia ze strony układu oddechowego i układu krążenia. Również należy sprawdzić czy punktem wyjścia tych dolegliwości nie jest schorzenie kręgosłupa. Przy schorzeniach kręgosłupa mogą się pojawić drętwienia, mrowienia w kończynach górnych.
Dlatego należy wykonać podstawowe badania, czyli badania laboratoryjne, EKG, RTG klatki piersiowej oraz RTG odcinka piersiowego kręgosłupa.
Ale w tej sytuacji należy najpierw zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu.
Pozdrawiam