Ukruszenie jedynki w moście porcelanowym

Witam, przez ostatnie 3 tygodnie miałam leczoną kanałowo jedynkę. Jest ona ostatnim zębem w moście porcelanowym na metalu. W maju minie 3 lata od założenia mostu. Niezbędne było przewiercenie porcelany. Wszystko było w porządku, wczoraj ząb został zamknięty, niestety dzisiaj doszło do uszczerbienia rogu tej jedynki (sama porcelana, bez widocznego metalu). Czy istnieje możliwość jej naprawy, bez zakładania nowego mostu. Nic nie boli, jest tylko dyskomfort, ponieważ rożek jest ostrzejszy i haczy.

W zależności o wielkości i głębokości braku porcelany można spróbować uratować uszkodzony element specjalnie do tego przeznaczonym materiałem,względnie jeżeli jest to drobny brak wystarczy dyskretnie opracować wyszczerbienie diamentem,paskiem,względnie sof-lexem.Stomatolog powinien sobie z tym poradzić.

Witam
Jeżeli Pni nie chce wymieniać mostu co jednak uważam że jest wskazane bo do leczenia kanałowego została naruszona konstrukcja mostu, można albo wygładzić ukruszona powierzchnie lub spróbować uzupełnić brak porcelany kompozytem istnieją specjalne systemy łączące porcelane z kopozytem
Pozdrawiam