Ukruszony ząb i strach przed dentystą

Ukruszył mi się ząb i boję się iść do stomatologa? Jak mam strach przezwyciężyć?

Zapraszam na wizytę w podtlenku azotu (gaz rozweselający). Z takiej pomocy korzystają zarówno dorośli jak i dzieci. Gaz powoduje stan odprężenia i pomaga zwalczyć dentofobię :)

Proszę nie obawiać się wizyty, ponieważ praktycznie przy każdym zabiegu lekarz może zastosować u pacjenta znieczulenie (np. komputerowe, mniej inwazyjne i łagodniejsze), które uniewrażliwi tkanki na bodźce. Ukruszenie zęba nie jest dużym problemem i wymaga jedynie kosmetycznego zabiegu. W zależności od skali ukruszenia może to być choćby bonding, czyli wyrównanie kształtu zęba/zębów, nadanie odpowiedniego kształtu dzięki zeszlifowaniu. Jeśli szkoda jest większa, można nałożyć materiał kompozytowy lub licówki. Licówki porcelanowe często nie wymagają dużego szlifowania zęba, ponieważ są tak cienkie, że nie pogrubiają znacząco jego powierzchni. Dzięki takim metodom odbudowy zęba, będzie on wyglądał naturalnie i będzie w pełni funkcjonalny.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl