Ułamanie górnej jedynki po upadku na podłogę

witam, 13 kwietnia upadłam na podłogę i ułamałam górną jedynkę(przed wybiciem uratował mnie ortodontyczny drut retencyjny). tego samego dnia dentystka zrobiła mi tego zęba, moje pytanie: czy on może umrzeć? w jakim czasie ? dziękuję za odpowiedź.

Witam. Niestety taki uraz czasami kończy się obumarciem zęba ( np. podczas uderzenia ulega przerwaniu pęczek naczyniowo - nerwowy). Myślę, że dentystka sprawdziła czy ząb żyje, jeśli tak to pewnie wszystko będzie dobrze.