Ułamanie się części aparatu ortodontycznego

Dzień dobry, mam standardowy aparat ortodontyczny na zębach. Kawałek drutu się ułamał i wypadł, część która pozostała jest ostro zakończona i rani przy mówieniu i jedzeniu. Mój lekarz może przyjąć mnie dopiero pod koniec maja (poprzednia wizyta była ponad miesiąc temu). Co zrobić w tej sytuacji? Czy inny ortodonta / dentysta może wyjąć resztę drutu i mogę przeczekać tak do następnej wizyty? Skontaktowanie się z moim ośrodkiem graniczy z cudem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,
Każdy przypadek ciągłych urazów w jamie ustnej jest powodem do jak najszybszej wizyty stomatologicznej. Jeśli ortodonta nie jest w stanie Pani przyjąć we wcześniejszym terminie, można spytać się swojego stomatologa innej specjalności (nie ortodonty) czy się tym zajmie. Ewentualnie jeśli jest to krótki fragment, nieznacznie wystający, można poprosić swojego ortodontę o wosk ortodontyczny i zabezpieczać sobie to miejsce do czasu majowej wizyty, tak aby nie drut nie urażał błon śluzowych.