Ułamanie zęba a tlenek cynku

Witam. Jakoś pod koniec maja byłam u dentysty. górna, lewa piątka - próchnica - wyczyszczone i założony tlenek cynku. 1,5 roku wcześniej ułamał mi się właśnie tam ząb i to mi się właśnie zepsuło. Dzisiaj ukruszyło mi się trochę zęba, właśnie tego samego. Powinnam iść z tym od razu do dentysty, czy mogę poczekać jeszcze 2 msc? Nie mieszkam w PL, a tylko temu w pl ufam dentyście.

Witam!
Jeśli odłamało się niewiele i nie ma żadnych objawów bólowych,to nie ma powodu do niepokoju! Może Pani spokojnie czekać na powrót do kraju,ale proszę uważać na tego zęba i nie nagryzać tą stroną bardzo twardych pokarmów...
Pozdrawiam.

Lek. dent. Katarzyna Wierzbowska

jeśli po odłamaniu fragmentu wypełnienia tymczasowego nie czuje Pani nadwrażliwości to można poczekać do przyjazdu do kraju
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Może Pani poczekać, jeśli ząb nie daje żadnych dolegliwości. Jednak proszę na niego uważać, gdyż ewidentnie jest to ząb osłabiony i przy niefortunnym nagryzieniu uszkodzenie może się powiększyć.