Ułamanie zęba leczonego kanałowo

Witam, mam pytanie. Przed chwilą przy jedzeniu ułamał mi się kawałek zęba ( dolna, lewa 5) , który był leczony kanałowo około rok temu. Ubytek nie naruszył wcześniej założonego wypełnienia, jest jednak irytujący i dosyć duży. Czy przy uzupełnianiu tego ubytku, będzie trzeba na nowo wypełnić kanały? Czy wystarczy wyjąć starą plombę i założyć nową? Proszę o szybką odpowiedz, Pozdrawiam .

Witam,
prawdopodobnie trzeba będzie wymienić wypełnienie (plombę). Być może trzeba będzie do kanału wkręcić ćwiek (np. z włókna szklanego). Wszystko zależy od tego jak się ząb złamał, ile tkanek zęba pozostało.