Ulewanie pokarmu po rotawirusie u 5-miesięcznej córki

Witam, U mojej 5 mc córeczki stwierdzono w szpitalu rotawirus.Zostałyśmy wypuszczone do domu córka przestała mieć gorączkę i biegunkę no ale po wyjściu ze szpitala na drugi dzień przestała pić mleko wypija tylko po 60 ml - 90 ml.do tego odbija się za każdym razem ale tak po 30 min do godziny zaczyna jej się ulewać mleko. Nigdy jej nie leciało. Je tez co 4, 5 godzin. Byliśmy na całodobówce to nam powiedziano ze mamy nie panikować. Córka spadła z wagi 0,5kg.Czy to może być wina rota? Dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe iż są to jeszcze konsekwencje przebytej infekcji. Spadek masy ciała wynika z odwodnienia. Konieczne jest aby dziecko jak najwięcej piło.