Ulewanie u 6-tygodniowego dziecka

Witam, moja 6 tygodniowa córeczka bardzo ulea po karmieniu. Mimo odbicia, nawet po godzinie potrafi mocno "chlusnąć" mlekiem. Czasem jest to przetrawione, czasem nie. Jest karmiona piersią. Poza tym żadnych innych obiawów nie ma. Pediatra wysłała nas na USG przewodu pokarmowego z oceną odźwirnika, oraz zleciła badanie ogólne moczu, oraz posiewu moczu. W badaniach moczu wyszły bakterie i podwyższone leukocyty ( norma 5-7, córka ma 8), natomiast w badaniu USG nie można było dobrze pcenić odźwiernika, gdyż treść jelitowa nie pozwoliła na jego ocenę, natomiast radiolog stwerdził powiększoną nieco lewy płat wątroby o 1,8 cm. Sprawdził też nerki, które są prawidłowe. Mam pytanie, co może być przyczyną powiekszonej wątroby i ską bakterie oraz stan zapalny, jak wskazują podwyższone leukocyty, oraz czy wiąże się to z ulewaniem, czy to jest jeszcze inna historia. Przyznam że bardzo się martwię. Wyniki moczy były powtórzone,a zebrany materiał był bezposrednio do jałowego pojemnika

Milena Lubowicz

Dzieci maja prawo ulewać, ważna jest przy tym ocena czy prawidłowo przybierają na masie ciała i harmonijnie się rozwijają. Jeżeli chodzi o bakterie to raczej związku z ulewaniem nie ma, być może to zakażenie układu moczowego, ale możliwy jest również błąd przy pobieraniu, gdyż tak malutkiemu dziecku nie jest łatwo pobrać próbkę. Dobrze, że badanie zostało powtórzone, proszę poczekać na wynik posiewu i wtedy zależnie czy jakaś bakteria wyrośnie i w jakiej ilości można podjąć dalsze decyzje. Nie jestem w stanie powiedzieć skąd powiększenie wątroby. Wymaga to obserwacji klinicznej i rozważenia innych badań.
Pozdrawiam