Ułożenie dolnej szczęki w stosunku do górnej

Witam. Jak powinna być ułożona szczęka w normalnej sytuacji, kiedy nie jemy i nie pijemy? Górna i dolna powinna się lekko stykać(czujemy, że górne i dolne zęby sie lekko dotykają), czy obie szczęki powinny być od siebie oddalone, w "zawieszeniu"? Cały czas odczuwam ból szczęki/żuchwy i zastanawiam sie czy poprawnie ją układam. Tak naprawdę ciągle musze miec oparta dolną szczęke o górna, bo inaczej jest jeszcze gorzej. Probuje oddalać dolna, ale odczuwam ból. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Podejrzewam, że ma Pani zaburzenie stawu skroniowo-żuchwowego i współistniejące - stawu krzyżowo-biodrowego. Wymagane jest specjalistyczne leczenie obu stawów, zgryzu i przyczyn ogólnoustrojowych. Pozdrawiam

Lek. dent. Marcin Dolecki

proszę skonsultować się z lekarzem zajmującym się schorzeniami stawu skroniowo-żuchwowego, niewielu jest w naszym kraju dobrych specjalisyów z tego zakresu, polecam dr Drobka
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinna Pani udać się na konsultację do lekarza dentysty zajmującego się leczeniem zaburzeń stawu skroniowo - żuchwowego. Konieczna jest dokładna diagnostyka ( też radiologiczna ).