Ułożenie miednicowe wskazaniem do cesarskiego cięcia

Witam mam pytanie odnosnie terminu porodu.Od 16 lat lecze ise hormonalnie. w 2009 urodziłam córke przez cc -niewspólmiewrnosc porodowa).obecnie jestem w drugiej ciązy,nie pamietam pierwszego dnia ostatniej miesiaczki natomiast pamietam ze z męzem współżyłam 4 i 8.04 2014.moje pytanie brzmi jaki jest moj termin porodu?dziecko jak narazie jest ułozone miednicowo czy to jest wskazaniem na kolejne cesarskie ciecie i jesli tak to w jakim terminie?

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Termin porodu wylicza się z reguły Naegelego:
Termin porodu = pierwszy dzień ostatniej miesiączki + 7 dni - 3 miesiące + 1 rok
(przy tym założeniu, ciąża trwa 40 tygodni).
Tak, ułożenie miednicowe jest wskazaniem do cc, jeśli nie nastąpią żadne komplikacje to cc zostanie wykonane o w terminie porodu.

z poważaniem
Michał Kurek