Ułożenie się płodu w 33. tygodniu ciąży

Kończę 33 tc. Dziecko ułożone glowkowo jednak jego ruchy wyczuwam tylko do wysokości pępka (twarde zgrubienie) i z lewej strony (przypuszczalnie kończyny). Czy jest możliwe aby dziecko było aż tak mocno zwinięte ze nie sięga wyżej? Bardzo mnie to martwi gdyż inne osoby mówią o kopniakach w zebra czy żołądek. Gdy zadaje pytanie lekarzowi prowadzącemu otrzymuje wymijająca odpowiedz. Czy powinnam sie martwic? Dziekuje z gory za porade.

Milena Lubowicz

Jeżeli obraz usg jest w normie to nie ma powodów do niepokoju.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Proszę wykonać USG, które rozwieje wszelkie wątpliwości w tej kwestii.