Umiarkowana depresja i zmęczenie

Witam. Chciałabym zapytać o pewną rzecz dot. depresji. Mam stwierdzoną umiarkowaną depresję. Chodzę na terapię psychologiczną. Czy wystarczy ona, by wyeliminować uczucie zmęczenia, apatię, problemy z koncentracją, myśli samobójcze? Czy może ktoś udzielić mi odpowiedzi, czy obejdzie się bez leków? Nie chcę z pewnych osobistych względów brać leków, jeśli nie jest to konieczne.

to zalezy od terapeuty, jego dosw i Pani wspolpracy.najlepsza tj.najskuteczniejsza znana mi terapia w tym temacie jest life flow therapy.ma Pani bdb terapeute tej metody w konstancin jeziorna.pozdrawiam serdecznie v.ruksza

Witam. Z depresją jest różnie - są osoby, którym pomaga sama psychoterapia, są takie, które muszą brać leki. Jeśli Pani stan się nie pogarsza, istnieje możliwość że terapia psychologiczna pomoże. Zawsze może też Pani zapytać o to swojego terapeutę. Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Witam Panią. Moim zdaniem przy leczeniu depresji powinny współpracować ze sobą dwie osoby-lekarz specjalista psychiatra i psycholog. Ta współpraca jest niezbędna by oddziaływania tych osób były spójne a nie rozbieżne. Od lat badania nad skutecznością leczenia depresji wskazują, że połączenie psychoterapii z farmakoterapią przynosi dobre efekty. Tak, wiem co Pani napisała, ale mam na myśli czasową, rozważną farmakoterapię. Jeśli nie zauważa Pani poprawy w swoim stanie, lub on się pogarsza proszę porozmawiać o tym ze swoim psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
dobrym pomysłem może być rozmowa z psychologiem, który prowadzi Pani terapię. To on może ocenić Pani stan i ewentualnie zaproponować konsultację psychiatryczną.
Pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl