Umiarkowany zanik korowy półkul mózgu w okolicach czołowo-ciemieniowych

Witam. Mam 43lata. Miałam wykonane jednofazowe TK głowy. Opis brzmi: "Umiarkowany zanik korowy półkul mózgu w okolicach czołowo-ciemieniowych. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, bez przemieszczeń. Zmian ogniskowych nie stwierdza się." Co znaczy ten zanik korowy? Czy należy się niepokoić? Gdzie się zgłosić ewentualnie na dalsze konsultacje?

Badanie TK jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu. W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
Proszę udać się na konsultację do neurologa, który badanie zlecił.Interpretacja wyniku est zależna od zgłaszanych przez pacjenta dolegliwości, chorób współistniejących oraz wyniku badania neurologicznego. W razie potrzeby specjalista zleci wykonanie dodatkowych badań.