Umiarkowany zanik kostny a problemy z kręgosłupem

Mam 57 lat i problemy z kręgosłupem.Tak w skucie: Pośrodkowa,lewob.przepuklina krążka m.kręg.L5-S1, powodująca stenozę kanału kręgowego. Uwypuklenie bulging -L3-L4,L4-L5. Umiarkowana spondyloza lędźwiowa. Umiarkowany zanik kostny.Ostatnio muszę często w szybkim czasie korzystać z ubikacji,czyli nie mogę długo utrzymać.Co to znaczy-umiarkowany zanik kostny w moim przypadku?Czy konieczna jest operacja,czy daje gwarancję wyleczenia i sprawności?

Witam,
w przypadku nietrzymania moczu lekarz może zalecić operacyjne leczenie przepukliny. Pewność wyleczenia nigdy nie wynosi 100%, jednak czasem jest nieunikniona. Warto przed zabiegiem skonsultować się z kilkoma specjalistami.
Skoro umiarkowany zanik kostny pojawił się w opisie zdjęcia zapewne widać go na trzonach lub wyrostkach kręgosłupa,jednak bez oglądnięcia zdjęcia, nie mogę się wypowiedzieć na ten temat. Pozdrawiam

Witam,
umiarkowany zanik kostny może świadczyć o początku osteoporozy.
Przypuszczam ,że żaden neurochirurg gwarancji Paninie da na wyleczenie bo operacja jest likwiduje skutek a nie przyczynę , alejeśli dolegliwości znacznie utrudniają funkcjonowanie to warto się zastanowić. Pozostaje pytanie na jakim poziomie operować bo zmiany są rozległe i z doświadczzenia sądzę, że po operacji na poziomie L5-S1 problem może powrócić na wyższym poziomie. Proszę skonsultować się z neurochirurgiem .
Pozdrawiam