Umorzenie sprawy gwałtu - co robić?

Witam ponieważ zostałam zgwałcona prokuratura zajęła się ta sprawą ale niestety sprawa została umorzona i co mogę zrobić w tej sytuacji

Dzień Dobry Pani,

Proszę przyjąć ode mnie wyrazy współczucia oraz rozumienia
(tak, jak potrafię) po traumatycznym dla Pani doświadczeniu.

Odpowiadając na Pani pytanie, może się Pani odwołać od postanowienia
organu postępowania karnego (Prokuratury) w terminie siedmiu dni od daty otrzymania orzeczenia, o umorzeniu postępowania
(jeśli jest w nim informacja o prawie do zaskarżenia/odwołania).

Z mojej strony, zachęcam Panią do niezbędnych spotkań terapeutycznych z Psychologiem/Psychoterapeutą, celem przepracowania przebytego przez Panią zdarzenia traumatycznego, jakim jest gwałt, który to przekracza zwykłe zdolności przystosowawcze, zmusza Kobietę do konfrontacji z poczuciem bezradności oraz przerażenia - wywołując dramatyczne reakcje
(uczucie bezradności, strachu, utraty kontroli przy niemożności ucieczki).
Przebycie urazu psychicznego wymaga rozumienia/wsparcia emocjonalnego ze strony bliskich/zaufanych Osób.

Z życzeniami dla Pani zwyczajnej pomyślności oraz tego, co jest dla Pani najbardziej potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Dzień dobry,

Nie podała Pani żadnych informacji, które mogłyby przybliżyć okoliczności umorzenia sprawy, przez co trudno udzielić jakiejś pomocnej porady. Każde umorzenie sprawy musi jednak posiadać uzasadnienie, które może Pani zaskarżyć, jeśli się Pani z nim nie zgadza (wydaje się, że informacja o takiej możliwości powinna znajdować się w piśmie zawiadamiającym o umorzeniu sprawy przez prokuraturę). Takie zaskarżenie może Pani wnieść do sądu.

Może Pani również wnieść zażalenie na postanowienie o umorzeniu śledztwa lub dochodzenia do prokuratury sprawującej nadzór nad dochodzeniem (jeśli umorzenie nastąpiło na podstawie decyzji prokuratury rejonowej, zażalenie wnosi się do prokuratury okręgowej).

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl