Unikanie jedzenia a zawroty głowy, wypadanie włosów i łamliwość paznokci

Witam mam lat 19, mam 173 cm waze kolo 50kg wzrostu, jestem osobą chuda, znaczy się dla wielu osób jestem chudą osobą, ja siebie widzę, nieco grubsza w lustrze, nie wiem z jakiego powodu, mam od dłuższego czasu suchą skórę, ostatnio kręciło Mi się w głowie tak że upadłam na kolegę obok, unikam jedzenia czasami jak tylko się da jeśli już mam być szczera. Wypadają Mi włosy, paznokcie często się łamią, czy to są objawy anoreksji anemii? czekam na odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Zdecydowanie są to objawy anoreksji! Zaburzenia odżywiania są bardzo poważną chorobą o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to całkowitym głodzeniem się. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.

Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry! Możliwe, że cierpi Pani na zaburzenia odżywiania. W efekcie pojawia się niedożywienie i niedoborów m.in witamin oraz składników mineralnych. Skutkami nieprawidłowego stanu odżywienia mogą być ogólne problemy ze zdrowiem, pogorszeniem wyglądu włosów, skóry i paznokci. Zachęcam do konsultacji z lekarzem.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska