Unikanie kontaktów seksualnych przez partnera

Spotykam się z chłopakiem 2 lata (on ma 27l. ja 25l.) Ja jestem jego pierwszą partnerką, on moim drugim. Od początku znajomości on unika zbliżeń, nie chce się kochać. Mówi, że go podniecam, jednak tego nie widzę. Jeszcze nigdy tego ze sobą nie zrobiliśmy, a mi bardzo tego brakuje. Zastanawiam się nad zdradą, chociaż go kocham. Nie da się z nim porozmawiać o uczuciach bo jest introwertykiem. Wielokrotnie prosiłam go o pójście do lekarza,to tylko się na mnie obraża i nie chce o tym słyszeć

Dzień dobry!

Dwa lata bez współżycia, bez podania żadnej konkretnej przyczyny (np. względy religijne) i bez rozmowy na temat rzeczywiście mogą świadczyć o poważnym i utrwalonym problemie, który (mimo oporów) trzeba spróbować rozbroić.
Okresowy brak współżycia w związku może być zasadny i wspólnie akceptowany. W Państwa związku jednak temat ten jest wielką zagadką.
Zachęcam do rozmów z partnerem oraz motywowania do wizyty u psychoterapeuty.

Pozdrawiam!

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Myślę,że problem nie leży w zdradzie, lecz w psychice partnera. Mogą to być kompleksy, trauma, itd. Zalecam baardzo szczerą rozmowę a jeśli to nie pomoże, pozostaną Ci namowy na podjęcie terapii.

All the best

Franciszek Bartkiewicz

Czy próbowała Pani znaleźć jakieś ustronne miejsce i tam bez mówienia zacząć pieścić partnera. Dobrym miejscem jest kino, restauracja pod stolikiem, łazienka na imprezie itp. Jeżeli odmówi powinna Pani powiedzieć, że ma taką potrzebę i bardzo tego brakuje, że marzy Pani o tym by znaleźć się z nim w sytuacji intymnej ale jeżeli są jakieś ważne powody, że musi odmówić to chętnie go Pani wysłucha i jeżeli to możliwe pomoże. Być może jest to bardzo powszechny strach przed jego pierwszym razem i jeżeli tak jest to będzie Pani wyrozumiała i jednocześnie powie mu czego oczekuje.
Pozdrawiam

Witam,

powodów takiego zachowania może być wiele (może jest bardzo wierzący i nie uznaje kontaktów seksualnych przed ślubem, a może jest osobą homoseksualną i tylko potrzebuje dziewczyny jako ‘przykrywki’ - wszystko jest możliwe). Polecam podjęcie kolejnej szczerej rozmowy z partnerem, powiedzenie mu jasno o swoich potrzebach, oczekiwaniach. Być może partner nie będzie w stanie zmienić swojego podejścia do związku, wtedy będzie Pani musiała sobie odpowiedzieć, czy taka relacja Pan odpowiada, czy też jednak ma Pani potrzeby, które nie są i nie będą zaspokojone w tym związku i będzie Pani musiała rozważyć rozstanie.

Pozdrawiam
Elwira Chruściel