Unikanie zbliżeń przez chłopaka

Witam Od jakiegoś czasu uprawiamy z moim chłopakiem seks, ale on bardzo zadręcza się pewnym swoim problemem. Mój chłopak bardzo szybko dochodzi. Mnie to nie przeszkadza bo nadrabiamy to seksem oralnym, lecz jego to bardzo nurtuje, przez co od jakiegoś czasu unika zbliżeń. Czy jest coś, co by chociaż odrobinkę rozwiązało jego problem? Wierze ze mu to pomoże

Mgr Marta Patoka

Witam.
U młodych mężczyzn rozpoczynających współżycie z nową partnerką może być to problem o podłożu nerwicowym. Partner chcąc dobrze "wypaść" podczas seksu stresuje się, co może wzmagać siłę podniecenia seksualnego i obniżać siłę hamulców umożliwiających opóźnienie wytrysku. Zaburzenie to może minąć wraz z utrzymywaniem regularnych stosunków seksualnych. W niektórych przypadkach stosuje się leczenie farmakologiczne zalecone przez seksuologa. Pomocne są również metody treningowe przy współudziale partnerki, np. odbywanie stosunku w wodzie, która miejscowo zmniejsza wrażliwość zmysłową. Można również spróbować metody polegającej na głębokim wprowadzeniu członka do pochwy i wykonywaniu powolnych ruchów frykcyjnych przedzielonych odpoczynkiem partnerów i okresem bezruchu. W przypadku braku poprawy, warto skorzystać z wizyty u seksuologa.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Pani akceptacja, wsparcie i pozytywny stosunek do seksu z pewnością jest bardzo pomocny. Niekiedy jednak nie mamy możliwości zmienić odczuć i reakcji drugiej osoby. Warto zachęcić partnera do rozmów, wspólnej lektury artykułu czy książki dot. seksualności i wytrysku przedwczesnego, a także konsultacji seksuologicznej. Zazwyczaj możliwe jest skuteczne leczenia, co może poprawić nastrój i samoocenę chłopaka. Po rozwiązaniu problemu (dłuższego czasu trwania stosunków i zwiększenia kontroli nad momentem wytrysku) nadal warto będzie pracować nad samooceną i dobrym samopoczuciem partnera.

Pozdrawiam!