Uniknięcie operacji przy skoliozie w odcinku lędźwiowym i piersiowym

Moja 16 letnia córka ma skoliozę. 33 stopni w odcinku piersiowym i 39 w lędźwiowym. Została zakwalifikowana do operacji, jednak za wszelką cenę chcielibyśmy jej uniknąć. Od dwóch miesięcy córka korzysta z zabiegów metodą FED 4 razy w tygodniu i FITS 2 razy w tygodniu i dodatkowo ćwiczy w domu przez 2 godziny wg zaleceń fizjoterapeuty. Czy jest szansa na uniknięcie operacji? Dodam, że od jakiegoś czasu, zdarza się, że drętwieje jej łopatka, pierś i bok, po czym mija.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
To czy stan córki uległ poprawie powinien ocenić specjalista ortopeda podczas bezpośredniego badania. Proszę zatem udać się z dzieckiem do lekarza.