Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Upadek dziecka na tył główki a ryzyko krwiaka lub padaczki

Witam Moje dziecko w ostatnią sobotę spadło z ok. 2 metrów na tył główki. Nie straciła przytomności, płakała, nie wymiotowała. W szpitalu zrobiono rentgen, czaszka bez złamań, czas w szpitalu obserwacji i do tej pory w porządku. Czy dziecko przez ten uraz może mieć krwiaka który do tej pory nie dawałby objawów? Do kiedy należy ją obserwować? Czy może mieć padaczkę w przyszłości lub czy mogą być inne złe konsekwencje?Lekarz zalecił spokój a trudno ją zatrzymać bo chce biegać skakać. Dziękuję.
ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, W przypadku urazów głowy u dzieci ważna jest kilkudniowa obserwacja, choć w większości przypadków krwawienia wewnątrzczaszkowe dają objawy kliniczne w ciągu kilkunastu minut do kilku godzin od urazu. Nie można jednoznacznie określić, czy konkretny uraz będzie miał powikłania w przyszłości. Ryzyko jest niewielkie, gdyż konsekwencje urazów głowy manifestują się najczęściej bezpośrednio po urazie. A wielokrotne urazy głowy w przeszłości są tylko jednym z czynników ryzyka rozwoju padaczki. Jeżeli dziecko zachowuje się prawidłowo, to jego aktywność nie powinna być ograniczna - mozna pozwalac na zabawę itp.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

PostąpiłąaPani właściwie. Wykonano niezbędne badania Należy spokojnie obserwować i kontrolować stan dziecka. Myślę, że nie będzie żadnych powikłąń ani niepokojących następstw urazu. W razie pojawienia się niepokojących nowych objawów : senność, zaburzenia świadomości, wymioty, koniecznie zgłosić się z dzieckiem do Szpitala

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy