Upadek starszej osoby a krwiak w obrębie głowy

Witam serdecznie. Osoba, lat 93 podczas wstawania upadła uderzając głową w podłogę. Leżała ok. 25 minut. Brak utraty przytomności. Po wstaniu brak widocznym uszkodzeń głowy. Z wywiadu nie wynika nic, zero bólu itp. Na drugi dzień w okolicach głowy widoczny wielki krwiak podskórny. Smarowano Altacetem. Na 2 dzień krwiak ciągle się rozrasta wchodzi nad i pod oko. Krwiak mimo zastosowania altacetu powiększa się z dnia na dzień, Czy potrzebna jest konsultacji w szpitalu ? Co to może być ?

Krwiak na zewnątrz nie jest sprawą poważną.
Problem może stanowić krwawienie wewnątrz czaszki a tego gołym okiem nie widać. Po urazie głowy, zwłaszcza u osoby starszej i często przyjmującej leki przeciwkrzepliwe wskazane jest wykonanie badania TK głowy.