Upławy a brak miesiączki

Skończę we wrześniu 15 lat. Jakieś 4 miesięcy temu zgłosiłam się do lekarza ginekologa z upławami. Przepisał mi 2 leki-dopochwowe i krem. Stosowałam, ale wydzielina jeszcze jest, tylko że już nie odczuwam swędzenia, jak to wcześniej bywało. Dodam - nie mam jeszcze miesiączki. Pytanie: czy ta wydzielina już nie jest dolegliwością i czy mam się martwić? Może przez te upławy jeszcze nie dostałam miesiączki?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie da się określić charakteru wydzieliny bez badania pacjentki. Może ona świadczyć o infekcji, ale może również być fizjologicznym śluzem szyjkowym. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u ginekologa.

Nie przypuszczam aby brak miesiączki spowodowany był infekcją.