Upławy - czy muszę iść do ginekologa?

Witam! Od pewnego czasu mam upławy, najpierw były takie białe, teraz są żółtawe i coraz ich więcej. Ostatnio po miesiączce były 'rybiego zapachu'. Co to może być? Czy powinnam udać się do ginekologa? Co on może zaradzić? Jakie będzie wykonywał badania? Boję się, bo jeszcze nigdy nie byłam u ginekologa. Dodam, że mam nieregularną miesiączkę, ale nie wiem, czy to może być z tym związane. Z góry dziękuję za odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane upławy mogą sugerować nieswoiste zapalenie pochwy, tzw. waginozę bakteryjną.
Powyższą przyczynę należy różnicować z zakażeniem rzęsistkowym oraz grzybiczym.
W obecnej sytuacji konieczne jest wykonanie badania ginekologicznego oraz posiewu bakteryjnego i ewentualnie mykologicznego wydzieliny z pochwy.
Nie ma powodów do skrępowania, zakażenia są normalnym przypadłościami każdej kobiety, a wizyta u ginekologa jest konieczna, aby rozpoznać przyczynę i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Redakcja abcZdrowie.pl