Upławy i ból podbrzusza

2 dni temu skończył mi się okres. Dostałam go, wtedy kiedy powinnam, ale odkąd się skończył, mam brązowo krwiste upławy z takimi jakby niekiedy brązowymi małymi strzępkami i boli mnie lekko podbrzusze. Dodam, że 2 tygodnie przed miesiączką pieściłam się z chłopakiem i on mi włożył suche palce do pochwy, a akurat był to koniec dni płodnych, ostatni dzień chyba. Czy mogę być w ciąży? Czy przyczyną tych upławów jest coś innego? Proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Szansa na zajście w ciążę w wyniku opisywanego kontaktu praktycznie nie istnieje. Wystąpienie normalnej miesiączki praktycznie ją wyklucza.

Dolegliwości w postaci brązowych upławów i bolesność podbrzusza mogą wskazywać na wiele różnych chorób, dotyczących każdej części narządu rodnego. Najbardziej prawdopodobna jest infekcja pochwy lub macicy, ale może też dotyczyć jajników.

Proszę zgłosić się do swojego ginekologa w celu zbadania narządu rodnego, wdrożenia odpowiedniej diagnostyki i leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.