Upławy po stosowaniu antykoncepcji hormonalnej

witam, brałam vibin tabletki 28 dni lekarz zmienil mi na jeamine 21 dni plus 7 dni przerwy. 11 na 12 powinien pojawic mi sie okres ale jego nie dostalam mam tylko takie oplawy jak by mi sie konczy,boli mnie brzuch ale okres sie nie pojawia,tabletki bralam regularnie
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podczas stosowania nie dochodzi do wystąpienia prawdziwego fizjologicznego okresu a tylko do krwawienia wynikającego z odstawienia czyli nagłego spadku poziomu hormonów. W tej sytuacji najprawdopodobniej odpowiedzialnym za skąpe plamienia ( inne niż dotychczas ) są wahania hormonalne wynikające ze zmiany preparatu. Nie ma powodów do obaw.