Upokorzenie przez partnera a rozstanie

Witam, zostalam upokorzona przez swojego partnera w towarzystwie naszego znajomego. Moj partner jak i jego kolega byli pod wplywem alkoholu. Wyzwal mnie od najrozniejszych i wyrzucil z domu. Wyszlam z niego ale nastepnego dnia byly przeprosiny i blagania ze on nic nie pamieta ze za duzo wypil i to juz nie pierwszy raz i zawsze zwala to na alkohol. Czy powinnam odejsc od takiego mezczyzny prosze o pomoc

Witam, Bardzo dobrze, ze ma Pani watpliwości co do powodzenia relacji z takim mężczyzna. Po pierwsze prawdopodobnie ma on problem z nadużywaniem i kontrola picia, po drugie takie obietnice wróżą tylko kolejne sytuacje w których nie bedzie traktował Pani z szacunkiem. Na pewno warto poważnie przemyśleć, czy chce Pani dla siebie takiego partnera. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę rozważyć wspólną konsultacje u psychoterapeuty, który zajmuje się terapią par / małżeńską. W zależności od rozpoznania Państwa trudności, może zaproponować Państwu terapię małż. i/lub skierować na terapię indywidualną.

Dobry wieczór,
To dobry moment na zastanowienie się czy taka relacja jest dla Pani korzystna i wartościowa. Nie mogę podjąć za Panią decyzji, natomiast zachęcam do rozmowy z partnerem. Warto zasugerować mu wizytę u psychologa, ponieważ odnoszę wrażenie, iż partner ma trudność z kontrolą spożycia alkoholu. Podobne sytuacje prawdopodobnie będą się więc powtarzały.
Powodzenia,
Katarzyna Batugowska

Poruszyła pani kilka kwestii w swojej wiadomości. Po pierwsze nie wolno tolerować przemocy w związku, a wyzywanie i wyrzucanie jest niczym innym jak przemocą. Alkohol nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli dzieje się to pod wpływem alkoholu partner powinien koniecznie wybrać się do poradni leczenia uzależnień i poddać się terapii. Panią zachęcam natomiast do podjęcia własnej psychoterapii, aby poważnie przemyśleć pozostawanie w takim związku.