Uporczywa chrypa i flegma

Witam. Od roku męczę się z uporczywą chrypą i odkrztuszaniem flegmy. Uczulony na trawy, dolegliwości mam również w zimie. Podczas gastroskopii niewielka przepuklina rozworu przełykowego jednak nie mam zgagi a lekarz zasugerował, że mogło dojść do nadmuchania żołądka podczas badania co mogło zafałszować wynik. Miałem też fiberoskopię krtani. Wszystko w normie. Często mam zatkany nos, w nocy spuchnięty. Czy flegma i chrypa mogą wynikać z przewlekłego zapalenia zatok? Jakie badania jeszcze wykonać?

Tak, ale to przewlekłe zapalenie zatok może mieć podloże również alergiczne. Dobrze byłoby wykonać rezonans magnetyczny zatok powierznych przynosowych.