Uporczywa chrypka i zielona flegma

Dzień dobry, mam pytanie w związku z uciążliwą chrypą, której nie mogę się pozbyć - mam ją już od paru lat. Chrypie towarzyszy flegma koloru zgniłej zieleni. Często choruję na gardło. Mam zaczerwienioną 1 tylną część gardła.

Witam!
Długotrwała chrypka może mieć wiele przyczyn. Najczęściej ma podłoże zapalne, ale bywa także związana z paleniem papierosów, refluksem żołądkowo-przełykowym czy nowotworem. Z uwagi na ropną wydzielinę najbardziej prawdopodobną przyczyną jest czynnik infekcyjny. Biorąc pod uwagę opisane objawy można podejrzewać zapalenie zatok, które może predysponować do częstych infekcji gardła. Aby powiedzieć coś więcej konieczne jest badanie laryngologiczne i zebranie dokładnego wywiadu. Po ustaleniu dokładnego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie leczenia. Zachęcam do jak najszybszej wizyty u laryngologa. Pozdrawiam serdecznie!