Uporczywe bóle w klatce piersiowej u palaczki

Mam 32 lata, jestem osobą paląca. Od ok. 3 tyg. odczuwam bezustanne bóle w klatce piersiowej, które promieniują do pleców. Pieczenie pod mostkiem lub w okolicy nerek i jamie brzusznej. Czasem jest tak, że odczuwam jednocześnie ból w klatce i ból w brzuchu, czasem albo tu, albo tu. Jeśli np. w plecach przestanie, to zacznie z lewej strony pod sercem albo z prawej w okolicach wątroby. Ból w plecach najczęściej umiejscowiony jest pod lewą łopatką. Czasem bolą mnie całe płuca, tam przestaje i ból przenosi się w okolice pępka. Bóle trwają najczęściej całymi dniami bez przerwy. Raz są silniejsze, raz słabsze. Czasem ból ustaje na 5 min., a czasem na 2 dni, po czym powraca. W nocy najczęściej odczuwam piekący ból pod mostkiem i w jamie brzusznej po lewej stronie lub pulsujący ból pod lewą łopatką. Nie mam kaszlu, żadnej biegunki ani wymiotów.

Miałam robione badania kału - nic nie wykazało. Miałam robione badania na nadwrażliwość jelit, na podrażnienie błony śluzowej żołądka, w tym RTG jamy brzusznej. Żadne z tych badań nic nie wykazało. Lekarz powiedział mi, że to nerwobóle, które są ulokowane we mnie genetycznie (?). Nie dostałam żadnych leków i sama się leczę tabletkami przeciwbólowymi, które działają tylko na chwilę. Bardzo proszę o pomoc! Te bóle odbierają mi chęci do życia.

Witam!

Aby wykluczyć podłoże organiczne dolegliwości warto w tej sytuacji wykonać: RTG klatki piersiowej, USG jamy brzusznej, EKG, Gastroskopię, kał na krew utajoną, morfologię krwi, badanie ogólne moczu, transaminazy, amylaza, bilirubina, OB, CRP. Z uwagi na charakter dolegliwości istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że bóle mają podłoże psychogenne lub są to nerwobóle. Takie rozpoznanie można postawić dopiero po wykluczeniu podłoża somatycznego. Jeśli wykonano wskazane badania nie uzyskując konkretnych nieprawidłowości to warto zgłosić się do psychiatry w celu zlecenia odpowiedniego leczenia bólu. W tej sytuacji odpowiednio dobrana terapia może przynieść ustąpienie dolegliwości lub ich zmniejszenie. Pozdrawiam serdecznie!