Uporczywe myśli i przygnębienie

Witam. Od pewnego czasu jestem przygnębiona, nie mogę się na niczym skupić. Mam uporyczywe myśli, których nie mogę się pozbyć. Czuję, że to one sterują moimi działaniami, tak, że jestem przez nie skrępowana. Związane są one z unikaniem interakcji miedzyludzkich. Myśli te rzutują na moje zachowanie, jestem zestresowana w każdej społecznej sytuacji. Obawiam się upokorzenia, jak i wyśmiania mojego pochodzenia. To wszystko powoduje, że nie mogę skupić się na nauce. Jestem zablokowana i nie potrafię przyswajać wiedzy, mimo tego, że kiedyś było to dla mnie łatwy proces. Co się dzieje?

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę u psychiatry, który postawiłby diagnozę oraz dobrał metody leczenia. Niestety na podstawie tak krótkiego i ogólnego opisu nie mogę stawiać diagnozy. Sporo tutaj niewiadomych m.in. Od jak dawna ma Pani myśli natrętne? Co to znaczy, że sterują Pani działaniami? (to metafora, czy poczucie że realnie sterują Panią) Dlaczego coś niedobrego miałoby się dziać w interakcjach z innymi? itp. Ciekawi mnie to, czy są jakieś realne przesłanki by obawiała się Pani wyśmiania. Zastanawia mnie także to, czy problem pojawił się nagle czy też narastał stopniowo. Mam nadzieję, że problem zostanie szybko wyjaśniony.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/