Mężczyzna , 37 lat Witam. Od tygodnia mam uporczywe pieczenie w podbrzuszu które nasila się w nocy, i nie pozwala spać. Towarzyszą mu gazy, czasami zaparcia, a później znowu wodnisty stolec. Pieczenie promieniuje momentami na okolicę krocza (prawa strona). Badania krwi, moczu i kału mam w normie poza obniżonymi limfocytami. Nie stwierdzono krwi utajonej, a crp z badania krwi jest w normie. Z czym mogą być związane te dolegliwości? Dodam, że od 2012 roku zdiagnozowany refluks z przepuklina przełyku i nadzerkami.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badania moczu – Badania moczu są jednymi z podstawowych badań laboratoryjnych, których wyniki umożliwiają wykrycie wielu chorób. Mocz może zawierać setki różnych substancji, które są efektem końcowym procesu przemiany materii.
  • Badanie kału – Kał stanowi materiał diagnostyczny podstawowych analiz mających zastosowanie w diagnostyce schorzeń przewodu pokarmowego. Badanie kału pozwala wykryć obecność pasożytów czy niestrawionych resztek pokarmowych. Zastosowanie odpowiednich odczynników chemicznych umożliwia stwierdzenie obecności krwi, tłuszczów, a także określenie aktywności niektórych enzymów trawiennych.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: