Kobieta , 28 lat Witam mam 27l i mam od pewnego czasu juz dosc dlugo mam problemy z skórą uporczywe swedzenie calego ciala szczególnie dloni skora jest pokryta baialym nalotem sucha zluszczona na palcach ,język bialy nie przyjemny zapach z ust,bole stawow miesni,powiekszony węzeł chlonny szyjny raz mniejszy raz nawet do 2cm bole glowy brak energi prosze o zdiagnozowanie mniej wiecej co moze byc przyczyna nie jakies krotkie odpowiedzi i wyslanie do specjalisty bo tez chodze wyniki badan dobre prosze o szybka odp
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Proszę Pani
objawy mogą wskazywać na objawową drożdżycę /grzybicę. Diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć tylko podczas wizyty u dermatologa. Istotne - czy oceniano u Pani poziom glukozy ? Jest wiele innych przyczyn,które mogą wywoływać świąd skóry.Może być to problem złożony, może jest kilka przyczyn problemu.Bez badań lekarza i oceny badań dodatkowych nie da się postawić rozpoznania,

Pozdrawiam
Katarzyna Mudel

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Choroby zakaźne i pasożytnicze – Choroby zakaźne stanowią duże zagrożenie, zwłaszcza dla dzieci. Niektóre z chorób objęte są obowiązkowymi szczepieniami. Choroby zakaźne to inaczej choroby infekcyjne. Następstwem zakażenia jest złamanie bariery ochronnej, czyli odporności organizmu.
  • Dermatologia – Jeśli złość sprawia, że stajesz się blady, wściekłość z kolei powoduje, że twoja twarz oblewa się czerwienią, z powodu zimna zaś siniejesz, to takie zmiany barwy skóry są zasadne i łatwo wytłumaczalne. Gdy jednak ni stąd, ni zowąd na skórze pojawiają się czerwone plamy lub inne zmiany, mogą one być zapowiedzią rozmaitych chorób.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: