Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uporczywy ból brzucha i biegunka

Witam, mojego męża od dawna meczy ból brzucha i biegunka. Codziennie o tym mówi. Jego dolegliwość przestaje działać dopiero, gdy wypije trochę alkoholu. Dopiero wtedy ma spokój, ale na drugi dzień znowu to samo. Jak mu pomóc, może jakieś leki lub coś podobnego? Proszę o pilną odpowiedź. Dziękuję.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane przez Panią dolegliwości, które występują u męża wymagają diagnostyki lekarskiej, gdyż mogą świadczyć o poważnej patologii. Przyczyną może być również zespół jelita drażliwego, który nie powoduje poważnych konsekwencji, jednak jest uciążliwy dla samego chorego.
W pierwszej kolejności proszę namówić męża na wizytę u lekarza rodzinnego, po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz zaleci wykonanie badań dodatkowych. Konieczne jest wykonanie badania ultrasonograficznego jamy brzusznej oraz badań laboratoryjnych (między innymi morfologii krwi obwodowej, OB, CRP, amylazy, poziomu enzymów wątrobowych). Jeżeli w badaniach będą nieprawidłowości wskazana będzie również wizyta u gastrologa i wykonanie badania kolonoskopowego.
Nie warto lekceważyć dolegliwości, konieczna jest ich diagnostyka, dopiero wówczas można włączyć leczenie.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy