Uporczywy ból klatki piersiowej

Witam, od paru dni borykam się z uporczywym bólem klatki piersiowej. Miałam robione EKG serca dwa razy podczas zwiększonego bólu ale nic nie wykazało, odsłuch płuc tez w porządku, kręgosłup nie boli i jest prosty. Lekarz w przychodni stwierdził, że to bóle nerwicowe. Do tego pale papierosy ale od nich mi się pogarsza, aż wydaje mi się że mam płytki oddech, dlatego postanowiłam je rzucić. Bardzo proszę o pomoc bo się martwię , że mam jakiegoś raka płuc albo coś z sercem. Z góry dziękuje

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
rzeczywiście, powinna Pani rzucić palenie i obserwować, czy dolegliwości nasilają się podczas wysiłku, po jedzeniu lub po wyjściu na zimne powietrze, czy ból wiąże się z konkretnymi sytuacjami emocjonalnymi? W razie nasilania się dolegliwości pomocne może się okazać wykonanie badania echo serca i tomografii komputerowej klatki piersiowej.