Uporczywy ból piersi, bóle w podbrzuszu a ryzyko ciąży

Witam, Miesiączka skończyła mi się 29.01.14, wg kalendarzyka dni płodne przypadają mi od 2.02 do 10.02. kochaliśmy się z mężem 30.01, 1.02, 3,4 i 5.02. Pojawił się uporczywy ból piersi, który się nasila, dodam że piersi są obrzmiałe. Dziś miałam okropne póle w podbrzuszu Czy współżycie w ostatnich dniach z mężem może mieć coś z tym wspólnego? Co to może oznaczać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy są dość niecharakterystyczne i mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik zmian hormonalnych związanych z cyklem jak i zaburzeń hormonalnych. Póki co proszę cierpliwie poczekać na miesiączkę. Gdyby nie wystąpiła, sugeruję wykonanie testu ciążowego.