Uporczywy ból w boku w 5. tygodniu ciąży

Jestem w 5 tygodniu ciąży. Często miewam uporczywy ból w boku (najczęściej prawym). Jest to ból bardzo przypominający kolkę (kujący, promieniujący). Miałam pod tym kątem wykonywane usg brzucha, które nic nie wykazało, wyniki moczu, morfologii wszystko w najlepszym porządku. Czy możliwe, że jest to kolka nerkowa? Jak jej przeciwdziałać? Jak sobie ulżyć, podczas "ataku"? Pozdrawiam Agata 25 lat

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie opisane objawy mogą być wynikiem kolki nerkowej. Jeśli jednak ma Pani złogi, powinny wyjść na USG. W trakcie napadu proponuję zażyć No-Spę. Podczas najbliższej wizyty u specjalisty ginekologa proszę porozmawiać o tym problemie z lekarzem prowadzącym.