Uporczywy i męczący kaszel u 3,5-latki

Dziewczynka 3,5 roczku,od dwóch tygodni ma uporczywy,męczący kaszel,głównie w nocy.Pojawia się również gorączka w granicach 37,2-37,5. Lekarz pediatra nie stwierdza żadnych objawów chorobowych,związanych z układem oddechowym.W ciągu dnia dziewczynka jest aktywna,ale też zgłasza zmęczenie,jest niewyspana. Jaki może być powód,jak leczyć taki kaszel,jakie dodatkowe badania należałoby zrobić? Pomimo,iż jest niejadkiem,rozwija się prawidłowo,prawie do roku czasu karmiona była piersią.

Witam,
proponowałabym nawilżanie powietrza w mieszkaniu i dziecku inhalacje nawilżające drogi oddechowe,
Kaszel może być związany i często tak jest, z przesuszonym powietrzem w mieszkaniach po włączeniu ogrzewania