Uporczywy kaszel

Pani doktor, syn kaszle już od pół roku. IG ma 1040. Czy to jest powód alergii? Martwię się i dlatego bardzo proszę o odpowiedż. Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani!

Przewlekły kaszel może być objawem alergii, jednak nie wystarczy do jej rozpoznania. Konieczna jest dalsza diagnostyka, by to stwierdzić, jednak jej zasadność powinien rozważyć lekarz rodzinny, po wykluczeniu innych przyczyn kaszlu. Niezbędny jest szczegółowy wywiad i badanie lekarskie.

Jeśli chodzi o wynik immunoglobulin, nie napisała Pani, o którą ich klasę chodzi: A, D, G, M czy E, oraz nie podała jednostek, trudno więc o interpretację.

Pozdrawiam serdecznie