Uporczywy kaszel a gronkowiec

Witam. Mam problem z wyleczeniem uporczywego suchego kaszlu katar,które to trapią mnie nieprzerwanie od trzech miesięcy. Mam wrażenie zalegania flegmy, której w żaden sposób nie mogę odksztusić. Byłam leczona czterema seriami antybiotyków i różnymi preparatami wyksztuśnymi - bez efektu. Wykluczono zapalenie płuc i oskrzeli oraz choroby gardła.Może to grzybica lub gronkowiec, bo na to nie robiłam badań - lekarze nie chcą zlecać , a prywatnie mnie nie stać, są b. drogie. Proszę o poradę. Joanna

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Sugeruję wykonanie spirometrii z próbą rozkurczową oraz wizytę u pulmonologa i laryngologa. Lekarze zdecydują o dalszym postępowaniu.