Uporczywy kaszel doprowadzający do wymiotów u 3-latki

Moja 3 letnia córeczka już od ponad miesiąca męczy się z uporczywym kaszlem. Kaszel pojawia się gółwnie w nocy i nie daje jej spokojnie spać. Potrafi długo kaszleć doprowadzając aż do wymiotów. W pierwszej fazie choroby pediatra kazała podawać jakiś lek przeciwzapalny,callcium i wit.C, po 2 tygodniach leczenia,przestała gorączkować i kaszel trochę zmniejszył się, ale nadal budził ją w nocy. Nosek ma ciągle jakby lekko przytkany, chociaż pryskam jej solą morską i czyszcze nosek przed zaśnięciem dokładnie. Żeby ułatwić oddychanie ustawiam miskę z majrankiem przy łóżku. Pote podawaliśmy jej pulneo i to jakby lepiej podziałało i mała przespała kika nocy prawie bez ataków. Jednakże po skończeniu syropku kaszel znowu wrócił i nie daje spać w nocy. Proszę o poradę bo już sama nie wiem czy to kaszel suchy czy mokry i w jaki sposób możemy pomóc dziecku?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazane jest wdrożenie diagnostyki pulmonologicznej. Proszę zatem udać się z dzieckiem na wizytę do specjalisty.