Uporczywy kaszel, który pojawia się na jesieni i trwa do wczesnego lata

witam, mój mąż ma uporczywy kaszel, który pojawia się na jesieni i trwa do wczesnego lata. Gdy nie ma kaszlu odkrzusza non stop plwocinę. Kaszel jest dzwoniący i prawie zawsze wypluwa plwocinę i "charka" nad sedesem przed wypluciem. Mąż ma 53 lata i nie pali.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Powyższe objawy wymagają dokładnej diagnostyki. Należy wykonać RTG klatki piersiowej. Jeżeli badanie będzie prawidłowe, proponowałabym również udać sie do laryngologa sprawdzić czy nie występuje przewlekłe zapalenie zatok.
Pozdrawiam