Uporczywy suchy kaszel u męża

Witam, mam pytanie. Mój mąż od jakiegoś czasu boryka się z uporczywym, suchym kaszlu. Był u lekarza pierwszego kontaktu, który stwierdził, że jest wszystko w porządku, zlecił RTG i skierował do laryngologa. Laryngolog stwierdził, że jest w porządku, że to jakiś wirus, RTG wyszło bez zmian. Jak mogę mu pomóc i ulżyć? Po ostatnim czasie było ok 2 tygodni spokoju, od wczoraj znów się pogorszyło.

Małgorzata Panek

W przypadku chorób wirusowych dróg oddechowych ważne jest dbanie o właściwą wilgotność powietrza oraz wietrzyć pomieszczenia. Pacjent z suchym kaszlem powinien sporo pić, żeby nie wysychały śluzówki, co jest szczególnie ważne w sezonie grzewczym. W razie pogorszenia się stanu zdrowia proszę udać się do lekarza POZ.
pozdrawiam