Uporczywy świąd nosa, uszu, pach i pachwin

Mam 65 lat i nie mogę sobie poradzić uporczywym świądem nosa uszu pach pachwin choć nie jest on ciągły Puchnięcie tępy ból prawego oka biorę krople Polcrom zatkana prawa dziurka nosa jest to tylko nocą Mam suchość jamy ustnej skóry ból zębów używam olej kokosowy Najbardziej dokuczliwy jest świąd sromu i warg i ich pękanie miałam pobrany wycinek z wargi sromowej -fragment skóry ze skąpymi przewlekłymi naciekami zapalnymi pod naskórkiem brak włóknienia zalecone mialam Oxycort Owestin -atrofia ale bylo jeszcze gorzej zdesperowana zastosowałam Jodyne i trochę lepiej ale muszę uważac bo ostatnio mialam uczucie tak jak by powstał liszaj ktory sciągał skórę i doszło do pęknięcia odbytu ( swiąd)i szczeliny między pośladkami i tu okazała się dobra Jodyna Napiszę ze mam psy ale na podwórku choruję na RZS biore rózne leki p/bólowe p/zapalne choć staram się robić przerwy w stostowaniu leków ale ostatnio biorę ich więcej chciałabym wsiąść na rower ale obawiam się Za odpowiedz serdecznie dziękuję Tesa

Witam.
Objawy o ktorych Pani wspomina moga byc wywolane leczeniem RZS, w pewnym stopniu rowniez przez menopauze.
Suchosc jamy ustnej mozna lagodzic stosujac preparaty nawilzajace, tzw. 'sztuczna sline' w formie zelu lub aerozolu ogolnie dostepne bez recepty w aptekach. Konieczna jest wizyta kontrolna u stomatologa.
Proponuje tez konsultacje dermatologiczna - dlugotrwale przyjmowanie glikokortykosteroidow w zwiazku z RZS moze powodowac wtorne infekcje grzybicze - swiad, pekanie skory.
Warto tez skonsultowac sie z okulista - sterydy moga powodowac wzrost cisnienia w galce ocznej (cisnienie srodgalkowe) i uczucie bolu. Nieleczone moze prowadzic do jaskry.
Pozdrawiam