Uporczywy świąd w okolicy odbytu

Od kilku dni mam odczuwam uporczywe swędzenie odbytu. Nie zaobserwowałam krwi, ani na papierze toaletowym, ani na stolcu. Wypróżnianie czasem sprawia mi silny ból (wrażenie rozrywania albo mocnego zadrapania), czasem przy ciągłym swędzeniu przynosi ulgę. Co to może być? I czym mogę zmniejszyć swędzenie zanim dostanę się do lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

Być może są to hemoroidy. Proponuję w pierwszej kolejności udać się do lekarz rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.