Uporczywy świąd wzgórka łonowego

Mam silne swędzenie owłosionej części wzgórka łonowego. Budzę się w w nocy, kiedy jestem rozgrzana, mycie tylko chłodną wodą, po umyciu ciepłą, swędzenie się potęguje. Ustaje po przetarciu spirytusem salicylowym. Czuję jakby mi w tym miejscu pod skórą coś chodziło. Stosowałam C***** - maść, ale już nie pomaga, wręcz odwrotnie, maść zawierajacą sterydy - pomogło na tydzień, maść nagietkowa też nie pomaga. Używam hormonów tarczycy (po usunięciu tarczycy), ostatnie TSH 0,66. Ostatnio mam kłopoty ze spaniem i używam lekwów nasennych. Nie mam żadnych upławów ani swędzenia pochwy.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety, bez badania lekarskiego nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie. Powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego lub dermatologa. Przyczyną podanych przez Panią dolegliwości może być infekcja grzybicza, bakteryjna lub pasożytnicza. Świąd może być również spowodowany reakcją alergiczną lub chorobą ogólnoustrojową. Zachęcam do wizyty u lekarza, który wdroży odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.