Uporczywy tępy ból nogi u 46-latka

Mam uporczywy, tępy ból lewej nogi, powraca okresowo, czasami jest tak mocny, że nie mogę stojąc podnieś lewej nogi aby założyć np spodnie. Prowadzę aktywny tryb życia, często biegam, chodzę na siłownię . Mam 46 lat, 197 cm wzrostu, mężczyzna :)

Witam,
Jeśli ból zaczyna się od pośladka i idzie w dół, a nasila się np. podczas schylania, może to świadczyć o ucisku na korzeń nerwu kulszowego. Najlepiej by było udać się do specjalisty w celu zdiagnozowania problemu.
Pozdrawiam