Uporczywy trądzik

Witam Mam 20 lat od pewnego czasu męcze sie z trądzikiem na plecach w innych częściach ciała nie mam, z początku zlekcewarzyłam to co się dzieje na moim ciele aż do tego stopnia że teraz się wstydze wyjść na plaże. Co mogę zrobić by jak najszybciej pozbyć się tych krost? nie pójde do swojego dermatologa bo on za każdym razem przepisuje mi recepte za ponad 400 zł. a mnie na coś takiego nie stać no i nie mam pewności czy pomoże.. proszę o rade!

Szanowna Pani,

Ważne jest, by zmiany obejrzał lekarz. Ponadto przy doborze preparatu leczniczego konieczne jest zebranie wywiadu chorobowego, by leczenie było dla Pani bezpieczne i efektywne.

Jeśli uważa Pani, że preparaty wypisywane przez dotychczasowego lekarza są zbyt drogie, może Pani poprosić o tańszą alternatywę, bądź udać się na konsultację do innego lekarza. Ważne, by osobiście mógł ocenić wykwity i porozmawiać z Panią.

Pozdrawaim serdecznie

Można udać się na wizytę do innego dermatologa

Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.